„XXV Perła za nami. Cieszymy się, że „Góra” bardzo nas lubi i w święto Miłosierdzia obdarzyła nas tak piękna pogodą.
XXV Perłę Paprocan ukończyło 915 zawodników, w tym 787 biegaczy i 128 „nordików”.
Na trasie było 352 przedstawicielek płci pięknej i 563 przedstawicieli płci przepięknej 🙂
Grzegorz Szymura pobił swój własny rekord Perły wybiegając 7 km w czasie: 24:51.
Sebastian Bartnik pobił ponad 5-letni rekord – ustanowiony również przez Pana Grzegorza – na 28 km uzyskując: 1:52:13.
Nagroda od Harris Dent dla najlepszego maratończyka – obraz – przypadła Bartkowi Bobranowi.
Mamy nadzieję, że pozostali zawodnicy również pobili własne rekordy.
Dziękujemy za sportową rywalizację oraz koleżeńską atmosferę na trasie.
Do zobaczenie na XXVI Perle Paprocan 23 października 2016.”

Ja ze swej strony dodam, że mimo, iż była to moja dziewiąta Perła, to uważam ją za swego rodzaju debiut, bo przeszedłem „połówkę”. Właśnie – przeszedłem – bo dotychczas to mi się nie zdarzało 🙂 Wrażenia – zapytajcie moich stóp 🙂 Poza czterema olbrzymimi odciskami było świetnie, i wcale niełatwo, chylę od dziś czoła przed zawodnikami NW !!! A jesienią – XXVI Perła Paprocan, a moja jubileuszowa, dziesiąta, którą, no cóż, jednak pobiegnę 🙂

A wyniki biegaczek i biegaczy TTA, no cóż, raz jeszcze muszę pochylić czoła 🙂
– Mateusz Szubert uplasował się na 8 miejscu (na 382 startujących) z czasem 01:28:13 w półmaratonie (również był 8 wśród mężczyzn na tym samym dystansie)
– Ola Orkwiszewska uplasowała się na 43 miejscu (na 382 startujących) z czasem 01:40:55  w półmaratonie (wśród kobiet była 2 na dystansie półmaratońskim)

– Sebastian Macioł uplasował się na 16 miejscu (na 53 startujących) z czasem 02:58:34  w półmaratonie Nordic Walking (wśród mężczyzn 7 na dystansie półmaratońskim Nordic Walking)

Zdjęcia: Tadeusz Skwarczyński, Tyskie Stowarzyszenie Sportowe