430 zawodników wystartowało w III Tyskim Półmaratonie i 173 w XIX Międzynarodowym Tyskim Biegu Ulicznym, który przebiegł w niedzielę 21 września tyskimi ulicami. Najszybciej trasę 21,097 km pokonał Kenijczyk Justus Kipchirc.

Tegoroczny start nie był tak wymagający i uciążliwy jak przed rokiem, bo temperatura była zdecydowanie niższa, z nieba nie lał się żar, a momentami nawet kropił deszcz. Zawodnicy dzielnie znieśli trudy zarówno półmaratonu, jak i dziesięciokilometrowego biegu ulicznego.

W III Tyskim Półmaratonie prym wiedli dwaj Kenijczycy, którzy na metę przybyli w czterosekundowym odstępie czasowym. Wśród Polaków najszybszy był Tomasz Winkler, zajmując czwarte miejsce, a tuż za nim tyszanin Paweł Kosek. Wśród kobiet trasę półmaratonu najszybciej pokonała Agata Długosz.

XIX Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny prowadził nieco inną trasą niż półmaraton, a dystans 10 km najszybciej pokonał Andrzej Lachowski z Krakowa. Tuż za jego plecami był tyszanin – Szymon Topolnicki. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Katarzyna Golba przed Moniką Kapera i Beatą Wrońską.

W biegu na 10 km wystartowało dwóch bierunian:
– Bartłomiej Knopek uplasował się na 29 miejscu na 173 sklasyfikowanych (czas 00:43:20); w kategorii M30-39 był na 9 miejscu na 45 sklasyfikowanych
– reprezentujący TTA Bieruń Sebastian Macioł uplasował się na 43 miejscu na 173 sklasyfikowanych (czas 00:46:40); w kategorii M30-39 był na 15 miejscu na 45 sklasyfikowanych

W półmaratonie wystartowało czterech bierunian:
– Paweł Święs uplasował się na 108 miejscu na 430 sklasyfikowanych (czas 01:42:21)
– Dawid Kostyra uplasował się na 122 miejscu (czas 01:42:16)
– Dawid Wilk uplasował się na 278 miejscu (czas 01:56:53)