14 września w Żabnicy, rozegrany został Międzynarodowy Bieg na Szczyt Rysianki, którego celem było zdobycie Hali Rysianki (1322 m n.p.m.). Biegiem tym zakończony został cykl „Złotej 50-tki” i była to ostatnia z imprez sportowych realizowanych w ramach projektu „Sport pasją dwóch narodów”.
Start nastąpił spod Pensjonatu Alaska, po czym grupa 139 biegaczy testowała swoje możliwości na trasie, korzystając ze swoich atrybutów sportowych na tej typowo alpejskiej trasie. Mimo, iż warunki pogodowe panujące w Żabnicy odzwierciedlały te z lat ubiegłych, a trasa pozostała nie zmieniona,  konkurencja okazała się znacznie mocniejsza niż w 2013 roku. Doskonale widać to, porównując dzisiejsze czasy uczestników z tymi osiągniętymi przed rokiem. Chociaż przyznać trzeba, że natura jednak trochę sama zmodyfikowała teren, po którym biegnie szlak prowadzący na szczyt, rzeźbiąc w nim długie rowy znacznie utrudniające bieg. Kamienie oraz gałęzie uciekały spod nóg i było miejscami bardzo ślisko.
Do tego należy wspomnieć, iż blisko 90 % trasy prowadzi non stop pod górę, a stromizny momentami  każą zastanowić się, czy nie lepiej przejść z biegu do marszu. Widoki na piękne rejony górskie zasłaniała mgła, lecz w ramach rekompensaty pozwalało to skoncentrować się w stu procentach na rywalizacji.
Wśród kobiet wygrała Justyna Adamus-Kowalska (45,04) ze znaczną przewagą nad drugą na mecie – Joanną Frukacz (47,38) i trzecią zawodniczką, Agnieszką Solik (47,52).
W kategorii mężczyzn zwyciężył Nataniel Swat z rezultatem 34,57, wyprzedzając o 12 sekund  Kamila Byrtek (35,09). Trzeci na mecie, z 32 sekundami straty do zwycięzcy zameldował się Piotr Biernawski z czasem 35,29.
Warto podkreślić, że w biegu po raz kolejny wystartowało wielu prawdziwych weteranów biegów górskich, których wiek sięga często powyżej 70 lat, czego przykładem niech będzie chociażby rocznik 1939… To bardzo motywujący przykład dla nas młodszych.

W biegu wystartowało również dwóch bierunian:
Sebastian Macioł (TTA Bieruń) z czasem 47:49:8 uplasował się na 65 miejscu na 139 klasyfikowanych w kategorii OPEN
Grzegorz Bienioszek z czasem 50:47:9 uplasował się na 90 miejscu