Otwarte Mistrzostwa Żywca w Triatlonie (01.09.2013)

W niedzielę, 01 września br. odbyła się kolejna edycja imprezy dla pasjonatów triatlonu, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu. Na zawody do Żywca przybyło ogółem 45 zawodników w różnym wieku, by zmierzyć się w trzech konkurencjach: pływaniu, kolarstwie oraz bieganiu.
DYSTANSE:
– 600m pływanie Jezioro Żywieckie
– 15km rower (3 pętle po asfalcie)
– 3km bieg.
Deszczowa, wietrzna pogoda z pewnością nie ułatwiała zmagań, mimo to zawodnicy podjęli sportową rywalizację dopingowani przez rodziny oraz zgromadzonych kibiców.Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13:00. Nad prawidłowością przebiegu rywalizacji czuwali sędziowie, w tym sędzia główny zawodów Pan Sławomir Libudzic, a także służby zabezpieczające: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, Żywieccy Strażnicy Miejscy oraz Strażacy z OSP w Moszczanicy.
Uczestnicy walczyli o puchary w klasyfikacji generalnej oraz o nagrody w grupach wiekowych. Dekoracja zwycięzców odbyła się ok. godz. 15:00, a nagrody dla najlepszych wręczali: Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor, Zastępca Burmistrza Pan Marek Czul oraz przedstawicielka sponsora – firmy Żywiec Zdrój Pani Magdalena Konowrocka.
W klasyfikacji generalnej, wśród mężczyzn najlepszym okazał się Tomasz Brembor z czasem 43:26.1, natomiast wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kaja Nawrocka, która trasę pokonała w czasie 55:19.9.

Na koniec zmagań sezonu triathlonowego Tomaszowi Solecki (TTA Bieruń) udało się wskoczyć na pudło. „Nie powiem, że się spodziewałem, w szczególności, że ten sezon potraktowałem ulgowo – jako rozpoznawczy po przerwie, a dodatkowo brak specjalistycznego sprzętu (pianka pływacka, rower szosowy) uniemożliwił nawiązanie rywalizacji z czołówką” – mówi skromnie Tomek.
„Duża fala, która była uciążliwa podczas pływania, wiejący wiatr i deszcz dodatkowo utrudniały rywalizację” – dodaje.

Wśród 43 zawodników (kobiety + mężczyźni), którzy ukończyli zawody Tomasz Solecki (TTA Bieruń) uplasował się na miejscu 13.
W kategorii Senior był na 3 miejscu na 8 zawodników.