OPCJA 1:
W sobotę, 30 lipca o 17.00 wyjeżdżamy z bieruńskiego rynku, aby wziąć udział w niedzielnej Mszy Świętej Posłania (10.00), która sprawowana będzie przez Papieża Franciszka.
Wcześniej, w sobotę, na Campus Misericordiae (Pola Miłosierdzia) w Brzegach weźmiemy udział w czuwaniu, podczas którego młodzi z całego świata, poza tradycyjnymi formami modlitwy, będą wielbić Boga tańcem i śpiewem, a pomogą im w tym artyści znani w Polsce i na świecie. W planie czuwania znajdzie się m.in. ekumeniczny koncert i inscenizacja teatralna.
Wracamy w niedzielę, po Mszy Świętej, szlakiem wiślanym (jeśli się uda spotkać, to z uczestnikami wyjazdu rannego).
Chętni proszeni o kontakt e-mailem: maciols@gmail.com lub telefon: 503-366-658
OPCJA 2:
31 lipca, godzina 4:00 wyjazd do Krakowa na Mszę św Posłania w Brzegach. Msza na 10:00, dystans około 85 km w jedną stronę, możliwy powrót pociągiem. Pędzimy prosto drogą przez Alwernię i Liszki do Krakowa – Brzegi, po Mszy Św. wracamy szlakiem wiślanym – dystans około 115 km, całość około 200 km.
Link do orientacyjnej trasy:
https://www.endomondo.com/
Pytania do prowadzącego poranny wyjazd Wojtka: tel 696-411-253
INFORMACJE DODATKOWE:
Do młodzieży na Campus Misericordiae papież Franciszek dołączy wieczorem, około godz. 19.00. Czas oczekiwania na Ojca Świętego wypełni modlitwa, tańce lednickie, śpiewy, prezentacje wspólnot i inne animacje. Po przyjeździe papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia z przedstawicielami poszczególnych kontynentów, udając się w stronę ołtarza, by stamtąd rozpocząć czuwanie.
Teatr tańca
Sobotnie czuwanie ma pomóc wkroczyć młodym na drogę do Miłosiernego Jezusa. To przejście drogą z problemami, z którymi aktualnie boryka się młody człowiek, zostanie zobrazowane za pomocą inscenizacji. Wykona ją Teatr Tańca Mira-Art złożony z profesjonalnych artystów i twórców, którzy łączą balet z powietrzną akrobatyką, muzyką i światłem, tworząc taneczne widowisko. Inscenizacja składać się będzie z pięciu stacji, na których spotkamy młodych ludzi uwikłanych w problemy współczesnego świata. Każdy przystanek odnosi się do fragmentu modlitwy Światowych Dni Młodzieży. Kolejno: 1. Wiara wątpiącym, 2. Nadzieja zrezygnowanym, 3. Miłość oziębłym, 4. Przebaczenie winnym, 5. Radość smutnym.
Ekumeniczny koncert – Credo in Misericordiam Dei
Po zakończeniu inscenizacji do młodych przemówi Ojciec Święty. Po przemówieniu zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu, wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i około godz. 21.00 Apel Jasnogórski (Maria Regina Mundi).
Po wspólnym czuwaniu z papieżem Franciszkiem rozpocznie się oparty o poszczególne artykuły wiary koncert Credo in Misericordiam Dei, czyli Wierzę w Boże Miłosierdzie. Koncert będzie miał charakter ekumeniczny, dlatego jego współtwórcami będą chrześcijanie należący do różnych wspólnot. Twórcami tego muzycznego wydarzenia są: zespół Adama Sztaby, orkiestra i chór Światowych Dni Młodzieży, specjalnie utworzony na tę okazję zespół muzyczny oraz znani artyści z Polski i zagranicy. Na scenie wystąpi m.in. Krzysztof Iwaneczko – zwycięzca 6. edycji The Voice of Poland, jak i włoskiego The Voice – s. Cristina Scuccia. Będzie też m.in. Kasia Wilk i Kuba Badach. Wśród prowadzących koncert uwielbienia znajdą się również młodzi ludzie z całego świata, którzy będą przewodzić modlitwom wprowadzającym w poszczególne treści wyznania wiary.
Za realizację sobotniego czuwania odpowiada Bolesław Pawica – reżyser i producent telewizyjno-filmowy, kierownikiem muzycznym jest Adam Sztaba – polski kompozytor, producent muzyczny i dyrygent, natomiast nad merytoryczną zawartością koncertu czuwa o. Lech Dorobczyński OFM.
Prognoza pogody w galerii, więc nie powinno być źle !!!