img_450016 października 2016 roku odbył się 3 PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, meta miała miejsce w TAURON Arenie Kraków. Bieg ukończyło 7081 zawodniczek i zawodników. Zwycięzcą został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 1:02.59. Cztery sekundy za nim finiszował aktualny mistrz Polski w półmaratonie Szymon Kulka. Najszybszą kobietą okazała się również obecna posiadaczka tytułu najlepszej półmaratonki w naszym kraju Izabela Trzaskalska z wynikiem 1:11.33.

W krakowskim półmaratonie wystartował biegacz TTA Bieruń – Michał Antosz. Nasz zawodnik dzielnie walczył mimo faktu, że w ciągu poprzedzających ten bieg trzech tygodni zaliczył już dwa maratony (Warszawa i Poznań) oraz Bieg 3 Kopców w Krakowie. Michał uzyskał czas 01:40:46, co dało mu 1593 miejsce w kategorii OPEN (na 7081 sklasyfikowanych).

krolewska-triada-biegowaDzięki temu startowi Michał zdobył również KRÓLEWSKĄ TRIADĘ BIEGOWĄ. Jest to wyróżnienie, którym Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS), organizujący w imieniu Gminy Miejskiej Kraków trzy prestiżowe wydarzenia biegowe:
– 15 PZU Cracovia Maraton
– 10 PZU Bieg Trzech Kopców
– 3 PZU Cracovia Półmaraton Królewski
postanowił uhonorować osoby, którym w trakcie sezonu biegowego 2016 uda się ukończyć wszystkie trzy ww. imprezy.
Michał zdobył łączny czas 06:30:45, na który składają się: